Fizik Özel Ders İstanbul

Fizik Öğrenim Neden Zor?

Öğrencilerin en çok korktukları ve başarısız oldukları derslerden birisi fizik dersidir. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bu derse karşı önyargılıdır.

Fizik konularının çok zor olduğunu, bu nedenle başarılı olamayacaklarını düşünürler. Öğrencilerin anlamakta zorluk çektikleri konuların ve nedenlerinin araştırılması gerekir. Zorluk çekilen konuların nedenleri ile saptanması , bu sonuçların iyi bir ş ekilde irdelenmesi ve fizik eğitimcileri tarafından dikkate alınması fizik eğitiminde öğrenci başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Bu sayede öğrencilerin sahip oldukları olumsuz önyargılar yok edilebilir ve öğrencilerin fizik dersine karşı olan tutumları daha iyi seviyelere çekilebilir. Fizik eğitimcilerinin, öğrencilerin anlamakta zorluk çektikleri konuları bilmesi, bu konuların anlaşılmasına yönelik çalışmalarını artırması , konulara uygun öğretim yöntemlerini geliştirmesi ve uygulaması , fizik dersinin ö ğ renciler tarafından korkulacak zor bir ders olarak nitelendirilmesini engelleyecektir. Bu çalışma, öğrencilerin anlamakta zorluk çektikleri fizik konularını ve nedenlerini saptamak amacı ile yapılmıştır. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerin fizik dersine karşı tutumları ölçülmüştür. Öğrencilerin lisede iken anlamada zorlandıkları konuları saptamak için ise 26 maddeden olu ş an beşli likert türü ölçek hazırlanmış ve örneklem olarak Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat ve Eğitim Fakültelerinin 1. sınıflarında eğitim gören öğrenciler seçilmiştir. Ayrı ca liselerde görev yapan fizik ö ğ retmenleri ile de görüş ülerek öğrencilerin anlamakta zorluk çektikleri konular nedenleri ile saptanmaya çalışılmıştır. Öğrencilerin fizik konularını anlama zorlukları ile öğrencilerin tutumları arasındaki ilişki de incelenmiştir. Çalışmanın sonucunda öğrencilerin fizik dersinde anlamakta zorluk çektikleri konular nedenleri ile saptanmıştır.

Last modified onPazartesi, 18 Kasım 2013 13:02
Fizik Özel Ders

Pellentesque pellentesque posuere leo, nec faucibus sem pretium sed. Fusce semper vulputate odio sit amet sagittis. Morbi pulvinar, arcu et dapibus convallis, quam mauris tristique odio, id commodo sapien mauris quis leo.

Website: www.zootemplate.com Email Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

779 comments

Login to post comments
back to top

Fizik Duvar Kağıtları

ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate

E - Bülten

Aylık olarak bilgilendirme e-maillerimizden almak isterseniz lütfen doldurunuz

İletişim

AdresMahmutbey Yolu Cad. Sakarya çıkmazı Sok. Yazıcıoğlu İş Hanı No:3 Kat: 7 ŞİRİNEVLER

Telefon +90 212 552 94 90

e-mail Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Top of Page