Fizik Özel Ders İstanbul
Fizik Özel Ders

Fizik Özel Ders

Pellentesque pellentesque posuere leo, nec faucibus sem pretium sed. Fusce semper vulputate odio sit amet sagittis. Morbi pulvinar, arcu et dapibus convallis, quam mauris tristique odio, id commodo sapien mauris quis leo.

Website URL: http://www.zootemplate.com

Termodinamik kanunları

Termodinamik kanunları (ya da Termodinamik yasaları) termodinamiğin temelini oluşturan dört kanun. Termodinamik proseslerdeki ısı ve iş transferlerinin yapısını tanımlar. Termodinamik kanunları, çok genel bir geçerliliğe sahiptir ve karşılıklı etkileşimlerin ayrıntılarına veya incelenen sistemin özelliklerine bağlı olarak değişmez. Yani bir sistemin sadece madde veya enerji giriş-çıkışı bilinse dahi bu sisteme uygulanabilir.

Faraday Yasası

Faraday'in indüksiyon kanunu, 1830'da Michael Faraday tarafından bulunan, manyetik alanın değişimiyle oluşan emk'yı tanımlayan indüktörlerin, elektrik motorlarının, jeneratörlerin, transformatörlerin gelişmesini sağlayan kanun.

Fizik Tarihi

Antik çağlardan bu yana insanlar doğanın nasıl davrandığını anlamaya çalıştılar. En büyük gizemlerden biri Güneş ve Ay gibi gök cisimlerinin hareketiydi. Çoğunluğunun yanlışlığı kanıtlanan teoriler ortaya atıldı.

Parson Russel

Nunc sollicitudin congue commodo. Pellentesque nec nulla et est laoreet pulvinar a et turpis. Curabitur et leo eu eros feugiat semper. Suspendisse quam odio, hendrerit ac ornare ac, euismod eu mi. Phasellus porta orci eget massa vehicula cursus. Nulla pretium odio in nisl lobortis ac molestie leo scelerisque. Suspendisse fringilla mollis ligula quis porta. Nulla mattis vulputate velit, ac egestas lacus tincidunt id. Fusce quis risus ac elit malesuada iaculis vitae vel ligula. Maecenas accumsan, quam a porta imperdiet, est nisl iaculis massa, eu venenatis erat arcu eu leo. Nam tristique adipiscing varius. Phasellus urna sapien, sodales eu semper id, tincidunt in arcu.

Cute Kids Romance

Aenean ut tortor leo. Mauris non ante ac leo aliquet imperdiet. Aenean sit amet dictum erat. Curabitur non est metus, eu ullamcorper nibh. Nulla sed ligula lacus. Nullam nec ligula eu metus porta consequat. In mollis elit id nisi tempus rutrum. Donec ac lectus vel eros accumsan congue. Curabitur tortor ligula, lobortis sagittis rutrum sed, elementum id quam. Vestibulum in nunc nec neque tincidunt pharetra vitae in sapien. Proin molestie convallis est ut facilisis. Donec et odio vitae felis dignissim pretium. Nulla facilisi. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut pellentesque, augue eget vulputate ullamcorper, purus arcu tincidunt nibh, cursus molestie neque eros vel orci. Donec sem neque, commodo in facilisis ac, placerat a nulla.

Fizik Araştırma Alanları

Günümüzdeki araştırma alanları kabaca katı hal fiziği, atomik, moleküler ve optik fizik, parçacık fiziği, astrofizik, jeofizik ve biyofizik olarak sıralanabilir. Bazı fizik bölümlerinde fizik eğitimi alanında da araştırmalar yapılmaktadır.

Atomik, moleküler ve optik fizik

Atomik, moleküler ve optik fizik (AMO) bir ya da birkaç atomdan oluşan yapılar düzeyinde madde-madde ve madde-ışık etkileşimini inceler. Üç alan birbirleriyle karşılıklı ilişkileri, kullandıkları metodların benzerliği, enerji düzeylerinin ortaklığı sebebiyle tek bir isim altında toplanmıştır. Üç alan da hem klasik hem kuantum uygulamalarını içerir, makroskopik analizin tersine etkileşimlere mikroskopik analiz ile de yaklaşabilirler.

Spring white flowers

Maecenas lacinia tellus in arcu blandit molestie. Aenean bibendum facilisis felis vitae congue. Fusce vitae mi mauris, vestibulum interdum felis. Duis at ligula leo, ut ullamcorper diam. Donec vehicula bibendum lacus id consectetur. Maecenas tellus mi, eleifend adipiscing ultricies at, faucibus a nulla. Suspendisse ut eros nibh, eget ultricies nisi.

Fizik Nedir?

Fizik (Eski Yunanca: ????? fisis ?doğa?) maddeyi, maddenin uzay-zamanda hareketini enerji ve kuvveti de kapsamak üzere bütün ilgili kavramlarla birlikte inceleyen doğa bilimidir. Daha genel olarak, evren ile ilgili nasılları cevaplamak için doğanın genel bir analizidir.

Lastest News

K2 Calendar

« June 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Search

Fizik Duvar Kağıtları

ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate
ZooTemplate

E - Bülten

Aylık olarak bilgilendirme e-maillerimizden almak isterseniz lütfen doldurunuz

İletişim

AdresMahmutbey Yolu Cad. Sakarya çıkmazı Sok. Yazıcıoğlu İş Hanı No:3 Kat: 7 ŞİRİNEVLER

Telefon +90 212 552 94 90

e-mail Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Top of Page